Pacific Resort Aitutaki Cook Islands – Aitutaki
Lilla Aitutaki är en avskild paradisö omgiven av ändlöst kristallklart vatten och just den där kritvita sanden som hör Cooköarna till. Pacific Resort Aitutaki ligger på öns västra sida och är en romantisk oas som passar er som bara har ögon för varandra och söker det mer privata. Här bor ni i sviter, bungalower eller villor direkt på stranden med genuin söderhavskänsla och fantastisk utsikt. En given tur är besöket på One Foot Island där världens alla nyanser av blått bestämt sig för att samlas kring ett ö formad som en fot - precis som One Foots berömda passtämpel. På Pacific Resort Aitutaki råder lugnet och smekmånaden fyller ni med snorkling i sakta gemak, en kajaktur över lagunen eller bara ändlöst lata dagar tillsammans under ett solskydd på stranden.
Preferred Partners
Virtuoso
Följande ingår i Virtuosos program:
- Specialpriser
- Uppgradering i mån av plats
- Daglig frukost för två
- Värdecheck á 100 USD att utnyttja på hotellet
- VIP välkomnande
- Tidig incheckning och sen utcheckning i mån av plats
Läs mer om Small Luxury Hotels of the World
Boka din resa genom oss och ta del av förmånerna i Small Hotels of the World lojalitetsprogram. Kontakta oss gärna för mer information.
Hotellfakta
-
Antal rum
29 -
Avstånd till flygplats
10 minuters transfer med bil från Aitutaki flygplats -
Övrigt på hotellet
Pool, Restaurang, Spa -
Lämpar sig väl för
Romantik & bröllopsresa, Sol & bad.
Alexandra Florén
Kontakta mig för mer information, konsultation & bokning: +46 8 54 50 59 50, eller info@travelbeyond.seFakta destination
-
Visum
Inget visum behövs för svenska medborgare.
Läs mer -
Klimat
Bästa tid att resa är april-oktober, men det går att resa hit året om -
Flygtid
30 timmar